Muzeum dostępne bardziej
Czas pandemii i kwarantanny pokazał nam wszystkim jak ważna jest obecność i dostępność on-line.
Z prawdziwą przyjemnością od marca gościmy Was tutaj, 💓😀liczne odwiedziny i 😏nieliczne komentarze są dla nas kolejnym potwierdzeniem, że pracujemy dla Was. Zarówno w Muzeum, jaki i w tej wirtualnej przestrzeni, którą kreujemy w naszym mediach społecznościowych na Facebooku @mzlancut, Instagramie @zamek_lancut i You Tube MuseumCastleInLancut i tu na blogu (to dla tych, którzy lubią więcej literek 😁).
Oczywistym jest, że najbardziej chcielibyśmy spotykać się z Wami w naszym Muzeum na zajęciach, warsztatach, prezentacjach, wystawach i koncertach, a w tym roku planowaliśmy naprawdę dużo ciekawych wydarzeń (i na pewno je zrealizujemy, kiedy już wszystko wróci do normy), ale ważne jest dla nas każde spotkanie. Szczególnie teraz te on-line.
Dlatego chcielibyśmy opowiedzieć Wam o bardzo ciekawym projekcie przy którym obecnie bardzo intensywnie pracujemy.
Projekt pod tytułem „www.muzeach” obejmuje powszechne udostępnienie zasobów cyfrowych pięciu muzeów prowadzonych lub współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (lidera projektu) oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Narodowego w Szczecinie i Muzeum – Zamku w Łańcucie.
Projekt przewiduje rozwój infrastruktury służącej do digitalizacji i udostępnienia zasobów cyfrowych wymienionych muzeów w zakresie niezbędnym do osiągnięcia zakładanych celów projektu.
Udostępnienie informacji o zbiorach (wizerunki wraz z opisami zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej, w tym także w systemie informacji geograficznej – GIS) w ramach cyfrowych kolekcji muzeów oraz multiwyszukiwarki integrującej rozproszone zasoby instytucji partnerskich (zgodnie z zaleceniem Światowej Rady Muzeów ICOM) umożliwi łatwy dostęp do dziedzictwa kulturowego.
Projekt adresowany jest między innymi do naukowców, wykładowców akademickich, studentów, nauczycieli, uczniów, muzealników, hobbystów i turystów. Realizacja projektu ułatwi domową i rodzinną edukację kulturową, pojmowaną jako najskuteczniejszy sposób budowania i przekazywania tożsamości, wzorców, norm i nawyków kulturowych. Jeśli chcielibyście dowiedzieć sie więcej zapraszamy na stronę koordynatora projektu Muzeum Pałacu Króla Jan III w Wilanowie.
skorzystaliśmy z materiałów prasowych Lidera Projektu www.wilanow-palac.pl
Komentarze
Prześlij komentarz